top of page
  • Writer's picturePaulina Nalivaikaitė

Pozityvioji organizacinė psichologija 2.0: nuo technologijų iki gerovės

Coach.lt yra pozityviosios organizacijų psichologijos (mokslo apie organizacijų gerovę) šalininkai.


Neseniai van Zyl ir kt. pristatė atnaujintą šio mokslo „versiją“ – „Pozityvioji organizacinė psichologija 2.0“ (angl. Positive Organizational Psychology 2.0) arba tiesiog POP 2.0. Pasak autorių, POP 2.0 apibrėžiamas taip:


įrodymais ir duomenimis grįsta mokslinių tyrimų sritis, apimanti technologijų plėtrą, dizaino principus ir naujoves, siekiant suprasti ir tobulinti teigiamas individualias, organizacines ir visuomenės savybes, reikalingas optimaliam psichologiniam funkcionavimui, gerovei ir produktyvumui. [1]


Tyrėjai taip pat aptarė įvairias POP 2.0 idėjas. Mūsų manymu, kai kurie straipsnyje aptariami principai ypač aktualūs technologijų organizacijoms:


1. Holistinis požiūris į pozityvų organizavimą. Asmenys, komandos, lyderiai, organizacinės struktūros ir platesnės visuomenės įtakos sąveikauja įvairiais lygiais ir veikia kaip pozityvaus organizavimo funkcija.


2. Dėmesys teigiamos fizinės ir virtualios aplinkos bei metaversumų kūrimui. Fizinė ir virtuali aplinka –  vienodai svarbios.


3. Dirbtinių žmonių kompanionų kūrimas ir diegimas. POP 2.0 mano, kad šie organizacijose gali pagerinti bendradarbiavimą ir gerovę.


4. Statusų sekimas realiu laiku ir teigiamų charakteristikų įvertinimas. Inovatyvios technologijos ir vertinimo metodai turėtų leisti nuolat gauti grįžtamąjį ryšį ir vertinti gerovę, taip fasilituojant savalaikes intervencijas ir skatinant augimą.


5. Tvaresnio požiūrio į darbą ir gerovę propagavimas. POP 2.0 skatina rasti balansą tarp asmeninės gerovės ir organizacijų ekologinio pėdsako.


Jei ieškote specialistų, turinčių gilias organizacijų gerovės žinias ir patirties tyrimų bei vadybos konsultavimo srityje, coach.lt komanda yra pasiruošusi dirbti su Jūsų organizaciniais iššūkiais ir gerinti Jūsų darbuotojų bei komandų gerovę.

 

[1] van Zyl, L. E., Dik, B. J., Donaldson, S. I., Klibert, J. J., di Blasi, Z., van Wingerden, J., & Salanova, M. (2023). Positive organisational psychology 2.0: Embracing the technological revolution. The Journal of Positive Psychology, 1–13. https://doi.org/10.1080/17439760.2023.2257640

Comments


bottom of page