top of page
  • Writer's picturePovilas Godliauskas

Kaip susidoroti su aplinkinių keliama panika?

Atnaujinta: 2021-08-30

Dažniausiai žmonės puola į paniką, kai praranda kontrolės pojūtį. O panika savo ruožtu kelia stresą, kuris atitinkamai silpnina imunitetą ir didina įvairių susirgimų riziką.

Klausimas: kaip tinkamai apsisaugoti? [1] 1) Informacijos dieta ✂. Paskirkite konkretų laiką, kada skaitote, pvz., apie koronaviruso naujienas. Neviršykite 15-30 min. limito per dieną.

2) Fokusas į kontrolę 💪. Darykite tai, kas jūsų rankose": kalbant apie pandemiją, reguliariai plaukite rankas, venkite bereikalingo fizinio kontakto su aplinkiniais, sveikai maitinkitės ir išsimiegokite. 3) Fokusas į veiklą 🎧. Užimkite mintis ilgai atidėliota arba nesusijusia veikla. Mano atveju tai - nuotolinės studijos bei krūva neperžiūrėtų filmų. 4) Dėmesys jausmams ❤️. Drąsiai kalbėkite apie savo savijautą ir išgyvenimus, pvz., rašydami dienoraštį arba šnekėdamiesi su artimaisiais. Sveikatos ir stiprybės!

 

[1] Capritto, A. (2020, April 28). How to fight depression and anxiety during the coronavirus pandemic. CNET. https://www.cnet.com/health/how-to-fight-depression-and-anxiety-during-the-coronavirus-pandemic/

Comments


bottom of page