top of page
  • Writer's picturePovilas Godliauskas

IT specialistų psichologinė sveikata - dramblys kambaryje (audio)

Atnaujinta: 2021-08-30

IT (ir turbūt daugelio kitų sričių) specialistų psichologinė sveikata - savotiškas dramblys 🐘 kambaryje, kurį visi jaučia, mato, girdi ir užuodžia, tačiau kalba tik tada, kai šis prisidirba", o dažnu atveju ir ignoruoja.


Todėl nesinori, kad psichologinės sveikatos klausimai taptų aktualūs tik tada, kai kas nors pakenkia sau ir kitiems arba kai nuo to pradeda kentėti organizacijos rezultatai.


Atvirkščiai, noriu, kad apie savo, kolegų ir verslo partnerių sveikatą galėtume kalbėtis panašiai kaip apie finansinius rezultatus, plėtros planus, inovacijas - konkrečiai, atvirai ir remiantis faktais. 📈


Taip, neretai yra gėda pripažinti, kad Tau blogai. Taip, neretai yra gėda paklausti, kodėl kitam blogai. Taip, dažnai yra gėda pripažinti, kad Tavo organizacijai blogai.


Tačiau bet kokia intervencija prasideda nuo vieno paprasto dalyko - įvardijimo. Tik įvardijus galima pradėti atvirai kalbėtis, o pradėjus atvirai kalbėtis - spręsti pačias problemas.


Tad labai džiaugiuosi šio podcast'o tema ir pašnekovais, kurie, nepaisant kelių bajerių ne vietoje ir ne laiku (jie programuotojai, atleidžiu 😊), uždavė gerus klausimus, atidžiai klausėsi ir atvirai dalinosi savo patirtimi bei mintimis.Comments


bottom of page