top of page
  • Writer's picturePovilas Godliauskas

Didesnis produktyvumas – nebūtinai didesnė kompetencija

Jeigu įsidarbinote naujoje srityje, būkite atsargūs. Tai, kad laikui bėgant jaučiatės produktyviau ar drąsiau atlikdami naujas užduotis, dar nesuponuoja, kad užduotis atliekate geriau.

Kaip rodo nauja studija, sprendimus priimame greičiau, nepriklausomai nuo to, kaip gerai atliekame naujas užduotis (pvz., kiek padarome klaidų) [1]. Tiesiog laikui bėgant didėja pasitikėjimas savimi. Todėl nėra ko stebėtis, kai patyręs specialistas nebūtinai profesionaliai atlieka savo darbą. Tikėtina, kad jis labiau tiki savo kompetencija, tačiau nereiškia, kad dirba kokybiškai, reflektuoja patirtį ir nuolat mokosi. Ir atvirkščiai, jeigu viso labo startuojate naujoje srityje ir pasitikėjimas savimi trykšta per kraštus, tai irgi nereiškia, kad jau galite atsipalaiduoti ir nekreipti dėmesio į veiklos kokybę. Alternatyva? Nepasikliauti aklai vidiniu balsu, o atidžiai stebėti, kokį grįžtamąjį ryšį siunčia aplinka: nuo artimųjų ir kolegų iki klientų ir visuomenės.

 

[1] Sanchez, C., & Dunning, D. (2020). Decision fluency and overconfidence among beginners. Decision, 7(3), 225–237. https://doi.org/10.1037/dec0000122

Comments


bottom of page